Prosinec 2011

Alyssa Black

14. prosince 2011 v 12:54 | Tinka |  Kapitolové povídky
Lyssa

O čem to je - Sirius Black se poučil, že Zmijozel je špatný a plný smrtijedů. Ale Alyssa - jeho nejmladší dcera - tento názor nezdílí. Rozhodne se rodině dokázat, že Zmijozel není tak špatný, jak si všichni myslí. Nezklame ji kolej, za kterou tolik bojovala?

Hlavní postavy - Alyssa Blacková, Jamie Black, Jasmina Blacková, James Potter, Scorpius Malfoy, Gina Smallová, Malcom Krum, Albus Severus Potter, Rose Weasleyová a další...


Amy Jane Greyová

14. prosince 2011 v 10:30 | Tinka |  Kapitolové povídky
AJ

Amy Jane Greyová je povídka od autorky Tinky - její blog
Je to staré dobré klišé z doby Pobertů. Amy Jane Greyová je zatvrzelá nepřítelkyně Siriuse Blacka. Změní se to?
Povídka je dokončená a má dvacet kapitol.


Kniha Mrtvých

14. prosince 2011 v 10:12 | Pecka |  Kapitolové povídky
Pak je tu další skvělá, bohužel rozepsaná povídka od Pecky, Kniha Mrtvých. Je výborně napsaná, člověk se u ní občas zasměje. Jde tu o jakýsi "vztah" mezi Harrym, který se snaží být dospělejší a zároveň zodpovědnější, a Severusem. Autorka sama okomentovala obsah této povídky - Harry se musí postavit čelem svým problémům a slabostem a jednat jako dospělý. Brumbál pověří Severuse, aby se znovu ujal jeho výuky - jak lektvarů, tak nitrobrany. Oba se až nečekaně snadno sžijí s nastalou situací a podaří se jim překonat vzájemnou nenávist. Spojuje je totiž daleko víc, než se na první pohled zdá.
--> SEVERITUS


Mám svou hrdost

14. prosince 2011 v 10:11 | Moreen |  Kapitolové povídky
Další skvělá povídka, tentokrát od autorky Moreen - Mám svou hrdost. Je to dokončená kapitolovka. Má 15 kapitol.
Obsah - Amy Mooreová studuje poslední ročník v Bradavicích. Blíží se Vánoce a většina bradavických studentů se chystá na prázdniny domů. I její nejlepší kamarádka Lily odjíždí s rodičemi na hory. Skoro to vypadá, že bude mít společenskou místnost Nebelvíru sama pro sebe. Nakonec tu však kvůli souhře náhod zůstávají ještě dva.
Toto jsou autorčiny slova. Osobně doporučuju si to přečíst.