Leden 2012

About Me

17. ledna 2012 v 14:01 | Annie |  Oznámení
Ahooooj všem kdo tohle nečte. Jmenuji se Annie a tento rok oslavím svoje sedmnácté narozeniny. A tohle jsem já...


Když jsem založila tento blog, šlo mi jen o jedno. Nevím jak to funguje u vás, ale já mívám různá období. Někdy mám chuť přečíst si nějakou Snamione, někdy se zase pustím do Snarryho a občas zase Drarryho, nebo Severituse. K některým povídkám se ráda vracím, některé (přiznejme si to) stačí přečíst si jen jednou. Už několikrát se mi stalo, že jsem si nevzpomínala na název ani autora povídky, pouze na určitý detail a to je pak prakticky nemožné povídku najít. Proto bych chtěla tento blog využít jako rozcestník všech povídek. Později budu třídit povídky podle párů hlavních postav. Budu ráda, když se zapojí co nejvíc lidí. Tak hodně zdaru!

Dovolená aneb Bradavice dobývají svět

15. ledna 2012 v 19:50 | SaraPolanska |  Kapitolové povídky
Tak takhle povídka vás rozesměje, i kdyby jste se před chvílí dozvěděli, že vám umřela vaše milovaná babička (trošku morbidní... ups!). Nikdy jsem nic zábavnějšího nečetla, válela jsem se u toho smíchy po zemi. Fakt!! Nekecám! X) No každopádně, o co jde. Brumbál se rozhodne, že zařídí o letních prázdninách dovolenou pro všechny profesory. Doporučuju přečíst. Upozernění - kdo to nepochopil, je to parodie.

Ukázka - "Zaplatil jsem nám společnou dovolenou v Itálii."
"CO?!"
"CO?!"
"CO?!"
"CO?!"
"CO?!"
"CO?!"
"CO?!"
Ozvalo se hromadně celé seskupení profesorů na poradě.
"Letíme pozítří."
Brumbál hodil na stůl velkou barevnou cestovní tašku a počal do ní přede všemi skládat své věci. Když se pokoušel dostat tam i nafouknutého kačera do vody, Severus se zvedl a raději beze slova odešel.
Ostatní seděli zírajíce na sebe ještě další hodinu nebo dvě.

A teď ať se propadnu jetli lžu, tohle je ta nejnudnější část celé povídky... Ha! Nepropadla jsem se! Vidíte, nelžu! Má to další dva díly. První díl o 10 kapitolách, takže žádný extra smyslupný příběh. Ale stojí to za to. Takže, směle do toho!


Za zradu se pyká

15. ledna 2012 v 19:25 | Caph |  Kapitolové povídky
A je tu další povídka. Tentokrát spíš z vážnějšího a smutnějšího soudku. Přesto se mi moc líbila.

Něco k povídce:
Hlavní postavou bude Hermiona, píšu z jejího pohledu, ale ne ich formou. Co se týče doby, ve kterém se příběh odehrává... není to až tak důležité, ale nejspíš po páté knížce, protože ignoruju smrt Brumbála. Takže viteály a všechny ty věci tady nejsou.
Začínám ve vězení u Voldemorta, kam se Herm dostala díky L. Malfoyovi a kde tráví už druhý týden. Je naštvaná na Brumbála, na Řád, zkrátka na všechny, protože jí ještě nepomohli. Víc časem :)
Hlavní postavy: Hermiona/Draco, Lucius, Harry, Brumbál, Ron...
Žánr: Romantika (v rámci možností), depresivní, drama, tragédie
Omezení: časem od 15 let

A teď pro ty, co chcou vedět víc. Kdo se nechce dozvědět různé části děje, ať nečte dál (ve vašem vlastním zájmu).
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Takže, varování na začátek - neděljte ukvapené závěry. Ohledně děje, jedná se v podstatě o to, že Draco spolu s Hermionou utečou a Malfoy se o ni stará. Brumbál není tak zbožný jak se zdá. To je asi všechno, jen... není happy end, tak abyste věděli.Kouzlo citrónových dropsů I.

14. ledna 2012 v 18:42 | Naiad |  Kapitolové povídky
celá povídka v .doc, .pdf - ulozto.cz
Heslo: naiad

Autor: Naiad

Trochu jsem se zdráhala tuhle kapitolovku zveřejnit, ale nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím. Bude to něco trochu jiného, než jste ode mě zvyklí, protože se nevěnuje době Pobertů. Hlavními postavami zde budou Hermiona a Severus.

Taky jste si říkali, co má Brumbál na těch citrónových pochoutkách? Tak tady máte odpověď! :-D

Válka skončila a uběhlo dlouhých šest let. V Bradavicích se uvolnili dvě místa a nová ředitelka McGonagallová hledá náhradu. Souhrou náhod ji napadnou dva lidé, Hermiona Weasleyová, která je poslední dobou pořád rozebírána kouzelnickým tiskem a Severus Snape, o kterém naopak vůbec nikdo dlouho neslyšel.

I když se ani jeden šest let neviděli, jejich vzájemná nesnášenlivost vůbec nepominula. Tedy až do okamžiku, kdy okusí kouzla citrónových bonbónů…

Upozornění: Ignoruji smrt Severuse. Nagini ho sice kousnul, ale on přežil. Trochu budu ignorovat i epilog, i když některé z věcí zůstávají.

Žánr: Romantika

Pairing: Hermiona Grangerová/ Severus Snape

Období: Šest let po válce

Omezení: 15 +, případně u jednotlivých kapitol (Rozhodla jsem se změnit rating, protože se v povídce objevují scény, které jsem neplánovala...)

Stav: Dokončená

Počet kapitol: 26 kapitol

Beta-reader: Zaira :-), tímto jí moc děkuju :-)

Postavy: Hermiona Grangerová, Severus Snape, Minerva McGonagallová, Neville Longbottom, portrét Albuse Brumbála a další…

Kapitoly: Info, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23,24, 25, 26

Spolu díky Petunii

14. ledna 2012 v 18:19 | Naiad |  Kapitolové povídky
celá povídka v .doc či .pdf - ulozto.cz
Heslo: naiad
Autor: Naiad
Na tuhle povídku jsem opravdu hrdá... Možná to bude tou detailností, vnitřními monology... nevím, ale určitě je to povídka, která není nic z toho, co jsem dosud napsala a troufnu si říct, že i když je to popisování jen jednoho dne, není to nudné... ale to už posuďte sami...

Další povídka o tom, jak se dali dohromady James s Lily (jak jinak, že ;-)) A vlastně za to může Lilyina starší sestra Petunie. Jednoho dne se totiž rozhodne, že by mohla Lily udělat trapas a to dost pořádný.

Když se vše Lily dozvídá je pomalu na zhroucení. Nemůže pochopit, jak ji to její sestra mohla udělat, ale nakonec je až moc ráda. Povídka popisuje jediný den a to velmi detailně. Vypravěčem bude Lily, protože jsem se po dlouhé době zase pokusila vrátit k ich-formě, tak snad to nebude tak hrozné.

Pokusím se o humor, tak se mi to snad povede. Asi by neměla být až tak smutná, jako nějaké mé jiné povídky…

Humor/Romantika/Žádne drama - Spolu díky Petunii

Povídej si!

14. ledna 2012 v 18:17 | Naiad |  Kapitolové povídky
celá povídka v .doc, .pdf ulozto.cz
Heslo: naiad
Autor: Naiad

James se stále pokouší nějak zaujmout Lily, ale bohužel se mu to nedaří. A proto se jim jejich dva nejlepší kamarádi Sirius a Jean snaží pomoci. Dohodnou se na stejném vánočním dárku (knížka na dopisování), která by jim měla umožnit více se poznat.

Bude mít jejich nápad úspěch? Nebo to skončí naprostým fiaskem? Zamiluje se nakonec Lily nebo bude Jamese dál nesnášet? I když to nebylo v plánu, v povídce se věnuju okrajově i vztahu mezi Jean a Siriusem.

Žánr: Romantika (jak jinak)

Pairing: Lily/James; AUTP - Jean/Sirius

Období: generace Jamese Pottera (7. ročník)

Omezení: žádné

Počet kapitol: 13

Postavy: Lily Evansová, James Potter, AUTP - Jean Foramenová, Sirius Black a další...

Pro mě je to jedna z nejoblíbenějších Naiadiných povídek - Povídej si!

Lily nebo Ginny?

14. ledna 2012 v 18:15 | Naiad |  Kapitolové povídky
celá povída v .doc či .pdf - ulozto.cz
Heslo: Naiad

Autor: Naiad

Děj této povídky se odehrává ve dvou dobách. Jedna, která převládá, je z dob Jamese Pottera (6. ročník, kousíček 7. ročníku). Druhá po HP 6. Ginny se vrácí o dvacet let do minulosti.

Ginny se záhadným způsobem dostane do minulosti, do doby, kdy žili Harryho rodiče. Zažívá tam dost zvláštní chvíle, už jen kvůli tomu, že mají všichni dojem, že si je s Lily podobná. A to samozřejmě zaujme Jamese… Ale příběh se odehrává i v době, odkud Ginny přišla. Hlavními postavami zde jsou Remus a jeho nedávno nalezená přítelkyně Tamara. I zde se odehrává zajímavý milostný trojúhelník. Remus je totiž už ženatý s Nymfadorou...

Upozornění: Napsáno po HP6... Tedy, než jsem povídku dopsala, HP 7 bylo na světě a i když se pár věcí shoduje, snažila jsem se knihu ignorovat.

Žánr: Romance/ Drama

Pairing: Ginny Weasleyová/James Potter; Remus Lupin/ AUTP - Tamara Zillová

Omezení: žádné (případně uvedeno u jednotlivých kapitol)

Období: generace Jamese Pottera (6. ročník, kousíček 7. ročníku), po HP6

Počet kapitol: 28 + Epilog

Postavy: Ginny Weasleyová, James Potter, Lily Evansová, Sirius Black, Remus Lupin (v 16 a 36 letech), Petr Pettigrew, Harry Potter, AUTP - Tamara Zillová (v 16 a 36 letech), AUTP - Melissa Clocheová, Nymfadora Lupinová (Tonksová) a další...

Takže další warning. Kdo má rád pár Lupin/Tonksová tak se ho nedočká. - Lily nebo Ginny?

Na maškarním bále

14. ledna 2012 v 18:11 | Naiad |  Kapitolové povídky
celá povídka v .doc či .pdf - ulozto.cz
Heslo: naiad
Autor: Naiad

Dalo by se skoro říci, že je to má prvotina, protože jsem se vrátila ke psaní asi po dvou letech.

Tak a teď něco k povídce:
Odehrává se v sedmém ročníku Lily a Jamese. James dostane nápad, co kdyby se v Bradavicích pořádal maškarní bál? (Odtud název povídky) A tak se nápad mění ve skutečnost... (I když až od nějaké šesté kapitoly...) A z nesnášenlivosti láska...

Upozornění: Napsáno před HP7

Žánr: Romantika (chvílemi až moc velká slaďárna :-D)/Humor

Omezení: žádné

Pairing: Lily/James

Období: generace Jamese Pottera (7. ročník)

Počet kapitol: 9

Postavy: Lily Evansová, James Potter, Sirius Black, Remus Lupin, Peter Petigrew, AUTP - Ella Alacrisová, AUTP - Lainey Volupová a další...

Bacha na to! Kdo nemá rád slaďárny, nečíst! X) - Na maškarním bále

Anna Malfoyová

14. ledna 2012 v 18:08 | Naiad |  Kapitolové povídky
Autor: Naiad:

Ehm, jak bych to řekla? Taky nečekejte nic světoborného :-D Ale i když to není moje nejlepší povídka, mám ji neskutečně ráda...
Anna Malfoyová je dcera Draca Malfoye a Hermiony Grangerové. Žije si skvělý puberťácký život, alespoň si to myslí, ale stejně to má jeden háček. Musí totiž do školy chodit s Jamesem Potterem, kterého nenávidí. Vlastně ani nemá velký důvod ho nenávidět, ale už to tak cítí z principu. Jeho otec s jeho kamarádem totiž před lety nechutně její matku zavrhli, jen kvůli tomu, že se vdala za Draca.
Ale vše se mění, když se do ní už zmiňovaný James zamiluje a jejich rodiče se po sedmnácti letech zase usmíří.
Ich forma


Upozornění: Napsané před HP 6

Žánr: Romantika/Humor

Pairing: (vše AUTP) Anna/James

Období: nová generace (děti Harryho, Rona a Hermiony)

Omezení: alepoň 12+

Počet kapitol: 34 + Epilog

Postavy:
AUTP - Anna Malfoyová, AUTP - James Potter ml., AUTP - Kate Johnsonová, AUTP - Brian Johnson, AUTP -Ginny Thomasová ml., AUTP - Martin Weasley, AUTP - Nicola Darková,, Hermiona Malfoyová (Grangerová) a Draco Malfoy, Harry Potter a Cho Potterová (Changová), AUTP - Juliet Pottertová, Ronald Weasley a AUTP Theresa Weasleyová (?), Ginny Thomasová (Weasleyová) a další...

Další skvělá povídka od Naiad - Anna Malfoyová

Nebe, Peklo, Ráj

14. ledna 2012 v 18:00 | Naiad |  Kapitolové povídky
Celá povídka v doc nebo PDF na uloz.to
Heslo: naiad

Tak toto je skutečně má prvotina, aneb Mařenka jak vyšitá :-D Prosím Vás, respektujte to, když se rozhodnete číst, na svou obranu říkám předem, že jsem Vás varovala ;). A také respektujte fakt, že v době, kdy jsem to psala, mlátila se mnou puberta, bylo mi krásných šestnáct (to, že bylo toto období mého života celkem zajímavé, neznamená, že bych ho chtěla někdy vrátit...). Jestli Vám povídka něco říká, mohli jste (a pokud se nemýlím, stále můžete) ji najít také na starém webu (tom fialovém) ff.ph.net
Odehrává se na konci pátého ročníku a v šestém v době Jamese Pottera. Lily má dvě nejlepší kamarádky: Alex Whiteovou a Jane Conellovou. Všem třem se v Bradavicích říká Nebe, Peklo a Ráj. Hlavní postavou je Alex, čarodějka z čistokrevné rodiny, která se podobně jako Sirius dostane překvapivě do Nebelvíru, kde nachází přátele na život i na smrt. Má jedno velké tajemství, které odmítá říct i nejlepším kamarádkám. Když kvůli tomu zemře i její matka, nemá na vybranou, její přátelé se musí dozvědět pravdu.

Ich forma.

Upozornění: Napsáno před HP 6

Žánr: Romantika/Drama/Mary Sue

Pairing: AUTP - Alex Whiteová/Sirius Black; Lily/James; AUTP - Jane Conellová/Remus Lupin

Omezení: 12+

Období: generace Jamese Pottera (6. ročník)

Počet kapitol: 29 + epilog

Postavy: AUTP - Alex Whiteová, Lily Evansová, AUTP - Jane Conellová, Sirius Black, James Potter, Remus Lupin, Peter Petigrew a další...

Tak to bylo slovo autorky, teď bych zdovolením přidala i svůj názor. Povídka je dobrá, děj též, akorát mě trochu zklamal konec této povídky, ale to je samozřejmě jen můj osobní dojem. Jinak tomu nemám co vytknout.

Povídku najdete - Nebe, Peklo, Ráj