Listopad 2013

Chasing The Sun

19. listopadu 2013 v 12:09 | Annie |  Generace Harryho Pottera
Hned ze začátku se chci omluvit, že jsem na tento blog zanevřela, ale poslední dobou mě pronásledovala škola.
Až teď jsem si konečně našla čas.
Každopádně, minulý týden jsem narazila na úžasnou povídku Chasing The Sun od Loten.
Zhltla jsem ji během tří dní.
Pro ty z vás, kteří ovládají angličtinu na tolik, že byste si ji chtěli přečíst v originále, odkaz zde. Pro ty, kteří si s angličtinou moc nerozumí, mohou si překlad této povídky, od Lupiny, přečíst zde. Překlad je velmi kvalitní, zatím nedokončený. Lupina však pravidelně přeložené kapitoly zveřejňuje, každou sobotu a středu. Zbývá jí už jen 16 kapitol a vypádá to, že to dotáhne ke zdárnému konci.
O co vlastně jde? Hermiona se rozhodne udělat něco pro válku a začne se učit léčení u Poppy Pomfreyové. Postupně zjišťuje, že profesor Snape je přece jen lidská bytost a že jeho činy dramatiky ovlivňují průběh války. Rozhodne se mu pomoct. Informace pod tímto článkem jsou zkopírované z výše zmíněného odkazu. Jen tak pro zajímavost, tuto povídku už četlo přes 46 600 lidí, to je docela slušné, co myslíte? Na čtenářském deníku (odkaz zde) Honbu za sluncem okomentovala čtenářka Keiko.kei: "Je to jedna z nejlepších povídek, co jsem četla... Psychologické, emotivní, ironické... Autorka popisuje Severuse naprosto dokonale a já nedočkavě čekám na překlad každé další kapitoly!" Denice okomentovala úvodní kapitolu: "První kapitola víc než splnila veškerá očekávání. Dočetla jsem ji naprosto nadšená.
Jestli takové budou všechny, máme se na co těšit." Každopádně doporučuji...


Prohlášení autorky: Kdybych některého z nich vlastnila, věřte mi, skončilo by to poněkud jinak. Jen jsem si je na chvíli půjčila; bohužel je posléze musím vrátit.
Postavy obsažené v tomto příběhu jsou majetkem J. K. Rowlingové, autorky Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladu různých jmen, názvů a míst patří pánům Medkům, kteří knihy o Harry Potterovi přeložili do češtiny. Autorkou této fanfikce je Loten. Ani příběh, ani jeho překlad, nevznikly za účelem finančního zisku.
Drama/Romance
Severus S. & Hermiona G
Rating: 16+
Kapitol: 60
Slov: 491 105
Shrnutí: AU, od Fénixova řádu dál. Hermiona se jen chtěla naučit léčit; zjistí, že profesor Snape je přece jen lidská bytost a že jeho činy dramaticky ovlivňují průběh války.
Varování: Případná romance SS/HG (až bude Hermiona plnoletá), případně pro čtenáře od šestnácti let, nějaké krvavosti a neslušnosti, případně citrony. Nemáte-li něco z toho rádi, nečtěte. 'Případně' cokoliv, protože tohle je šíleně dlouhé a ti dva jsou šíleně tvrdohlaví.